TEKDER Kocaeli Faaliyete Başladı

TEKDER Kocaeli Faaliyete Başladı

Ticaret ve Ekonomi Derneği Kocaeli Şubesi bugün TRYP BY Wyndham Otel’de düzenlenen etkinlik ile basına tanıtıldı. 

İlimizin tanınan genç ve başarılı iş insanlarından Hakan Özsoy, geçtiğimiz ay Ticaret ve Ekonomi Kulübü Kocaeli Şube Başkanlığına atanmıştı. Göreve geldikten sonra istişareler ile yönetimini belirleyen Özsoy bugün akşam saatlerinde Başiskele’de bulunan TRYP BY Wyndham Otel’de yönetimini tanıttı.

“ÜLKENİN DEĞERİ EKONİMİDEN İBARET DEĞİL”

Birlikte sıcak bir ortamda yenilen yemeğin ardından toplantı yapıldı. Derneğin kuruluş amacını ve hedeflerini anlatan Başkan Hakan Özsoy konuşmasında, “Bu süreçte beni yalnız bırakmayan yönetimime teşekkür ediyorum. Bugün kentimizde bir değişiklik oldu. Sayın Valimizin görev yeri değişti. Biz kentimizde sizin gibi değerli insanlarla bir arada olmanın keyfini yaşıyoruz. Ticaret sadece kendi şirketi ile yapılan bir şey değil. Kentimiz ticaret anlamında çok önemli. Birçok iş ve işveren bu süreçte mağdur olabilecek durumda. Biz İş insanlarına çalışanlara nasıl destek oluruz onun peşindeyiz. Unutmayalım bir ülkenin değeri ekonomiden ibaret değildi. Sizlere geldiğiniz için teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı. Başkan Özsoy’un ardından dernek yönetimi kendisi kısaca tanıttı.

HİÇBİR SİYASİ PARTİYE AİT OLMAYAN BİR KULÜBÜZ

Toplantıda başkanın ardından TEKDER Genel Sekreteri Salim Kaya bir konuşma gerçekleştirdi. Kaya konuşmasında, “Kocaeli sanayinin baş kenti. Burada bunu canlı olarak yaşamak çok güzel. Biz burads tğnrlin ucundaki ışığı değiş içindeki aydınlığı gördük. Burada bu ortamı beklemiyorum. Türkiye’de bir çok STK var. Bizim amacımız boşluk gördüğümüz alanlarla ticari kazanımlarla atlatmak. Ben bir çok alanda iş birliğimizin güçleneceğine inanıyorum. Bu süreçte bir çok üyemizi buluşturduk ve sektörel bir alan haline getirdik. Genel Merkezimiz Ankara’da. Hiçbir siyasi partiye ait olmayan bir kulübüz.” ifadelerini kullandı. Genel Sekreterin ardından konuşan TEKDER Teşkilat Başkanı Ertuğrul Bozoğlu konuşmasında, “Başarılı bir teşkilatlanma olmuş. Buradan güzel fikirler çıkacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

HAKAN ÖZSOY KİMDİR;

Mersin’de Doğan, aslen Niğdeli olan Hakan Özsoy, Kocaeli’ye üniversite okumak için gelenlerden. Kocaeli Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitiren Hakan Özsoy, Boğaziçi Üniversitesi’nde Pre-MBA eğitimi almış, liderlik ve yöneticilik sertifika programını tamamlamış. Uluslarası İlişkiler yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Kocaeli Üniversitesi’nde okurken Dış Ticaret Kulübü’nü kuran Hakan Özsoy, okuldan arta kalan zamanlarında ise çalışmış. Girişimcilik ruhu sayesinde başarılı olmuş . Kendi şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor .

İŞTE TEKDER YÖNETİMİ

Yönetim Kurulu Başkanı – Hakan Özsoy

Başkan Vekili – Recep Yazıcı

Genel Sekreter – Bahar Uzunca

Teşkilat Başkanı -Bilal Karaosmanoğlu

Kurumsal İlişkiler Başkanı -Nurten Canayakın

Tanıtım ve Medya Başkanı -Pelin Horozal

Muhasip (Sayman) – Sadık Özşefci

YEDEK YÖNETİM KURULU

Yaşar Apdullah Pusat

Eyüp Gökmen Filinte

Soner Enekci

Serkan Demir

5Onur Özden

Dila Demir

Serdar Kayihan

DENETİM KURULU ÜYELERİ

Tuncer Baydar (Başkan)

Denetim Kurulu Üyesi -Bülent Taflıoglu

Coşkun Polat

YEDEK YÖNETİM KURULU

Yılmaz Güven

İsmail Hakkı Taşer

Tolga Kaya

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Ayhan Zeytinoğlu (Kocaeli Sanayi Odası Başkanı)

Necmi Bulut (Kocaeli Ticaret Odası Başkanı)

İrfan Kaya (KOÜ Öğretim Üyesi, Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı Başkanı)

Bu gönderiyi paylaş