Hakkında

[dt_fancy_title title=”EĞİTİM” title_size=”h2″ title_color=”accent”]

Kocaeli Üniversitesi
Dış Ticaret

Anadolu Üniversitesi
İşletme

Boğaziçi Üniversitesi
Executive MBA Y. Lisans

[dt_fancy_title title=”ÜYELİKLER” title_size=”h2″ title_color=”accent”]

Özsoy Petrolcülük Yönetim Kurulu Başkanı

News Marine Solutions Yönetim Kurulu Üyesi

Haksoy A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Haksan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Netrob A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Kocaeli Ticaret ve Ekonomi Kulubu İl Başkanı

Kocaeli Sanayi ve İş Adamları Dernek Üyesi

Musiad Kocaeli İnş. ve Yapı Sektörel Kmt. Bşk.

Kocaeli
Ticaret Odası Üyesi

Kocaeli
Sanayi Odası Üyesi

Geçmiş dönem İzmit Rötaract Kulübü Başkanı

Kocaeli Üniversitesi Dış Ticaret Kulübü Kurucu Üyesi

Üniversite okumak için geldiği Kocaeli’den bir daha kopamadı. Girişimci ruhu ve kurduğu iyi ilişkiler sayesinde çok genç yaşta ticarete atıldı. Şimdilerde kendi şirketinin sahibi ve kimi zaman yüksek istihdam sağlıyor. İş hayatının yanı sıra sosyal yaşamın da aranılan isimlerinden biri Hakan Özsoy. ‘Önemli olan insani değerler’ diyerek, para kazanmayı ikinci plana atabilen, zor durumdaki insanlara yardımcı olmayı kendisine ilke edinen, doğruluktan ve dürüstlükten asla taviz vermeyen, iyi niyetini muhafaza edip duruşunu hiçbir şekilde bozmayan Hakan Özsoy’un gelecekteki hedefi şirketini holdinge dönüştürmek ve zirvedeyken bırakmak. 40 yaşından sonra kendisini emekliye ayırıp, hayatını yaşamak.

Mersin’de doğan, aslen Niğdeli olan Hakan Özsoy, Kocaeli’ye üniversite okumak için gelenlerden. Kocaeli Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitiren Hakan Özsoy, Boğaziçi Üniversitesi’nde Pre-MBA eğitimi almış, liderlik ve yöneticilik sertifika programını tamamlamıştır. Şu sıralarda Siyaset Bilimi Uluslarası İlişkiler Yüksek Lisans Eğitimine devam ediyor .

Kocaeli Üniversitesi’nde okurken Dış Ticaret Kulübü’nü kuran Hakan Özsoy, okuldan arta kalan zamanlarında ise çalışmış. Girişimcilik ruhu sayesinde başarılı olmuş.

40 yaşına geldiğinde de kendisini emekliye ayırmayı düşünüyor. “Zirvede bırakmak lazım” diyen Özsoy, bu süre içinde sistemi oturtacağını, şirketini profesyonel yöneticilere teslim edip hayatını yaşayacağını ifade ediyor. Genç iş adamının emeklilik hayali ise şöyle:

“Ben seyahat düşkünü bir adamım. Hem gezeceğim, hem de insanlara yardım edeceğim.”

İzmit Rotaract Kulübü Başkanlığı yapan, KOSİAD’ın da en genç üyesi olan Hakan Özsoy, “Ticareti hobi olarak yapıyorum ancak para kazanınca mutlu oluyorum” diye konuşuyor. Kocaeli’de tek başına yaşayan Hakan Özsoy, hafta sonlarını yazın İzmir’de kışın ise İstanbul’da geçiriyor.

ÖĞRENCİLERE BURS VERİYOR

Amatör olarak gitar çalan, haftada bir gün spor yapan, kitap okumayı çok seven Hakan Özsoy’un hobileri arasında tiyatro ve sinema da var. TV izlemekten kaçınan, tenise ilgi duyan genç iş adamını en çok mutlu eden olaylardan biri de öğrencilere verdiği burslar.

Huzurevleri , Çocuk esirgeme kurumlarını ziyaret eder.

Kendisi burslu okuduğu için öğrencilere burs veren ve ihtiyacı olan insanlara yardım eden Hakan Özsoy “Benim için her şeyden önce insanlık gelir. İnsanlara iyilik yapmayı seviyorum. Paylaşmayı seviyorum. Doğruluk ve dürüstlük olmazsa olmazlarım. Benim hakkımda hiç kimse kötü bir şöyle söyleyemez” diyecek kadar da kendisine güveniyor.

Özsoy; “Ekmeğini yedik, suyunu içtik, bizi biz yapan Kocaeli’dir. Bunu inkar edemeyiz”